Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel yük taşımacılıkları son yıllarda gelişen ve kendisini gösteren birçok ülkeye hizmet veren sektörler arasında bulunmaktadır. Sıklıkla tercih edilen almanya parsiyel eşya taşıma proje veya ağırlıklı nakliyat olarak çalışmaktadır. Bu işlemler aynı yol haritasında ya da güzergahta bulunacak şekilde olan birden çok farklı müşterinin yüklerini tıra, kamyona ya da gemiye yükleyip başka bir ülkeye taşınması olarak adlandırılmaktadır.

 

Buradaki en temel amaç aynı bölgedeki yük miktarını komple bir araca doldurmaktır. Maliyetten tasarruf sağlanmaktadır. Tek birleşmiş yükler anlamına da gelebilmektedir. Adını sıklıkla duyuran almanya parsiyel nakliye her türlü ulaşımda kendini göstermektedir. Birden çok alıcının farklı türdeki malları vagonlar ya da konteynırlar sayesinde taşınmaktadır. Oldukça kaliteli hizmet verilmektedir.

 

 Parsiyel Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

 

Tasarruf olarak daha az miktarda olacak kargoları göndermek için herhangi bir nablon bedeli ödemesine gerek kalmamaktadır. Nakliyenin oluşacak maliyetleri malların ağırlıklarına ya da hacimlerine göre doğru orantılı olarak hesaplanmaktadır. Oldukça küçük miktarlardaki malların depolanmasını sağlamaktadır. Böylece maliyet minimum düzeyinde için müşteri fazlasıyla avantajlı bir konuma geçmektedir. Tehlikeli maddeler dışındaki her yükler bu taşımacılık sistemi ile rahat bir şekilde taşınmaktadır.

 

Güvenlik maksimum düzeyde tutulduğu için müşteriler kendi mallarını oldukça sağlam ve aynı zamanda güvenli bir şekilde teslim edilmesini beklemektedir. Hizmeti veren firmalar kesinlikle güvence altına almaktadır. Özellikle sınırlı sayılarda yurt dışı için mal ithal eden kişiler için fazlasıyla faydalı bir taşımacılık sistemidir. Ekspress teslimatlar da ya da küçük çaplı müşteri indeksli şirketlerin kullandıkları en cazip yol olmaktadır.

 

 Parsiyel Taşımacılık Türleri Nelerdir?

 

Taşımacılık için yaklaşık olarak 4 çeşit yol bulunmaktadır. Bu yollar sırasıyla karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu olmaktadır. Genellikle yaygın olarak karayolu kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebebi güzergahın daha uygun bir şekilde planlanarak dağıtım yapılmasıdır. Buraya yüklenecek malların yükleme işlemleri depodan ya da kapıdan yapılmaktadır. Diğer bir tür olan hava yolu işlemi kargo taşınacak potansiyelde yapılmaktadır.

 

Yükleme işlemleri havalimanlarından yapılmaktadır. Taşınacak olan yüklerin kesinlikle gümrükte olması gerekmektedir. Denizyolu tercihi çok fazla kullanılmasa da genellikle Türkiye’deki limanlardan yapılmaktadır. Gümrüklü olacak gemilere parsiyel yükler yüklenmektedir. Son yol olan demiryolu pek fazla kullanılmayan yöntemlerden oluşmaktadır. Kiler ya da firmalar vagon kiralayarak taşıma maliyetlerini bu şekilde belirlemektedir.

 

 Parsiyel Taşımacılık Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

 

Buralarda belirlenen fiyatlar yüklerin ağırlıklarına ve çeşitlerine göre değişmektedir. Bu şekilde almanya parsiyel nakliye fiyatları 2022 eskiye göre daha da artmaktadır. Genellikle diğer taşıma yollarına göre parsiyel taşımacılık daha uygun şekilde yapılmaktadır. Ekonomik anlamda ülkeyi kalkındıran ve kesinlikle şirketlere avantaj sağlayan bir işlemden oluşmaktadır. Bu işlemler güvenlikli olduğu için de herkes tarafından fazlasıyla kullanılmaktadır. İmkanlar bu şekilde sağlanarak kesin sonuç çıkarılmaktadır. Yaygınlaşarak kendini sürekli geliştirmeye devam eden bir sistem olmaktadır.

WhatsApp chat
Hemen Ara / Call Now