Yurtdışı Parsiyel Eşya Taşıma

Yurtdışı Parsiyel Eşya Taşıma

Yurtdışı parsiyel eşya taşıma alanında faaliyet gösteren firmalar, bireysel olarak kişilere ya da kurumsal firmalar için bu taşıma modeli üzerinden nakliye işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Ancak burada önemli olan kelime parsiyel kelimesi olarak öne çıkmaktadır. Parsiyel eşya taşımacılığı, bir diğer ismi ile parça eşya ya da yük taşımacılığı şeklinde geçmektedir.

 

Parsiyel eşya taşımacılığı ise bir aracın tamamen ya da komple şekilde olmamakla beraber bir bölümünü kaplayacak olan eşya ve yüklerin taşımacılığı olarak açıklanmaktadır. Bununla birlikte yurtdışı parsiyel eşya taşıma ise tamamı değil de kısmi olan ve başka müşterilerin eşyaları ile yapılan taşıma şeklinin yurtdışı güzergâhı üzerinden yapılması şeklinde olarak öne çıkmaktadır.

 

 Yurtdışı Parsiyel Eşya Taşımacılığı

 

Parça eşya veya parsiyel eşya taşıma olarak bilinen bu hizmetlerdr tek bir araç içerisinde birden çok müşterinin yükleri taşınarak belli bir teslimat sıralaması takip edilmesi şartı ile bu nakliye işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sadece yurtiçinde değil de yurtdışı güzergahında gerçekleştirilen yurtdışı parsiyel eşya taşıma şeklinde ifade edilmektedir. Araç üzerinden anlatılacak olursa tek bir tane araç içerisinde bir müşteri için değil birden çok müşterinin yük ve eşyalarının taşınması ve gerekli noktalara dağıtılması şeklinde verilen bir hizmet olmaktadır.

 

 Eşyalar Birbirine Karışıyor mu?

 

Yük taşınmasını talep eden kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de eşyaların karışması sorunu olmaktadır. Parsiyel eşya taşıma ile yurtdışına eşya ya da mal göndermek isteyen birden çok müşterinin eşyasının bir arada taşınacak olmasından dolayı bu konuda bir sorun olup olmayacağına dair endişe duymaktadır. Ancak yurtdışı parsiyel eşya taşıma üzerine kullanılan araçlar içerisinde birbirinden ayrı olan müşterilerin eşyalarının karışmaması için bölmeler yer almaktadır. Bu bölmeler sayesinde de her eşya ya da yük birbirinden ayrı tutulur ve taşıma işleminde herhangi bir karışıklık olmasının da önüne geçilmiş olmaktadır.

 ​​​​​​

 Parsiyel Taşıma ​​​​​​Teslimat Nasıl Yapılır?

 

Parsiyel eşya taşımacılığı, genel olarak bakıldığında denizyolu üzerinden yapılan taşıma işlemlerinde kullanılan özel tasarlanmış bir dağıtım sistemi olarak da bilinmektedir. Ancak söz konusu yurtdışı parsiyel eşya taşımacılığı olduğu zaman ise bu güzergâh denizyolu üzerinden limanlardan yürütülür bazen ise havayolu üzerinden uçaklarla yürütülmektedir.

WhatsApp chat
Hemen Ara / Call Now