Ev Taşıma

Ev Taşıma

Uluslararası Ev Taşıma

Ev taşıma, başka bir ifadeyle taşınma, taşınacak kişileri taşınmanın çok öncesinde bir arayışa yönlendiren ve strese sokan bir süreçtir. İster şehir içi, ister şehirlerarası, isterse uluslararası bir taşınma ve ev taşımadan bahsediliyor olunsun, bu sureci en faydalı şekilde yönetmek gerekir. Ana hatları ile özetlemek gerekirse, taşınacak kişilerin dikkat etmesi gereken ana başlıklar şöyledir:

Ev Taşıma

Herşeyden önce bir plan ve programınız olması önemlidir. Tasinma tarihinizin netleşmesi sonrasında bir takvim belirlemek ve bu takvime göre hareket Etmek hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de sürecin yönetilmesini sağlayarak, stresi azaltacaktır. ‘İki taşınmanın verdiği hasar,bir yangına eşdeğerdir’ atasözümün gerçeklik kazanmamasının yolu,taşınmasının çok öncesinden başlayarak,her günü plan ve programlamaktan geçer.

2.TEMEL ESYALARI VE İHTİYAÇLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURMAK :

Ev taşıma veya taşınma sureci,var olan bir Ev/mekanı ile,yeni bir Ev/mekan arasında optimum eşya transferi dikkate alınarak yapılması gereken eylemdir.

Unutmamak gerekir ki,evininizdeki tüm eşyalarınızı yeni adresinize taşımak zorunda değilsiniz.Her iki adres arasındaki temel farklar ve değişiklikler dikkate alınarak ve temel eşyalar ve ihtiyaçlar paralelinde hareket etmek hem maliyet avantajı sağlayacak hem de is yükünüzü azaltacaktır.

Hiç kullanmadığınız, atıl durumda olan veya yeni taşınılacak adreste bir islerliği olmayacak eşyanızı elden çıkartmak veya İhtiyaç sahibi bir başkasına bağışlamaktan çekinmemek gerekir.

3.İŞE BİRİNCİ SINIF BİR AMBALAJ-PAKETLEME ve İŞÇİLİK İLE BAŞLAMAK :

Ev taşıma veya taşınmanın fiili olarak ilk aşaması nakli öngörülen eşyaların demontaji ve  ambalajlanmasıdır.

Bu işlem,eşya sahibi tarafından yapılabilineceği gibi,profesyonel bir ekip tarafından da organize edilebilir.Burada önemli olan bu servisin kimin tarafından sağlanacağından ziyade,taşınmadan kaynaklı hasarları sıfıra indirecek,bir işçilikle hareket edilmesidir.

4.PROFESYONEL YARDIM ALMAKTAN ÇEKİNMEYİN :

Daha önce de adını etmiş olduğumuz üzere,ev taşıma ve taşınma ne yazık ki,stresli bir süreç.

Bu stresi azaltmanın en doğru yollarından biri,işin bir kısmını veya tamamını  profesyonellere teslim ederek,stresi paylaşma yoluna gitmektir.

İşin ne kadarının profesyonellere devredileceği konusu,sizin bu işe ayırabileceğiniz zaman,elinizin işe yatkınlığı ve bu işten keyif alma durumunuz ve tabi ki bütçeniz ile ilgili olacaktır.

5.DEĞERLİ EŞYALARINIZI KENDİNİZ PAKETLEYİN :

Taşınma aşamasında,sizin için kıymetli olan ve nispeten daha az hacimdeki özel eşyalarınızı kendinizin paketlemesi ve her birinin etiketlenerek,kolay bulunur ve kolay ulaşılır olması son derece önemlidir.

Bu konuya göstereceğiniz özenin varış adresinizde çok işinize yarayacağını unutmamak gerekir.

Yeni adresinize yerleşmek,en az taşınmak kadar zordur.Buna hazırlıklı olmak gerekir.

6.YAPILACAKLAR LİSTESİ HAZIRLAMAK

Taşınma esnasında genelde büyük ve hacimli eşyalar daha çok tedirginlik yaratır.Oysa ev taşımanın asil yorucu kısmı,önemsenmeyen,nasıl olsa yaparım denen,az hacimli,ufak tefek eşyaların toplanması ve yerleştirilmesidir.Bu ufak tefek eşyalar için kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlayın ve bu listeyi sık kontrol edin.Bu listenin özelden genele yapılması en doğru olandır.Yani ilk önce küçük ve karmaşık eşyalardan başlamak gerekir.Böylece artan yorgunluk sonrasında,daha Basit işlemler ve eşyalar sona kalacak ve daha az stresli bir sonuç çıkacaktır ortaya.

7.OLUMLU TARAFINDAN BAKMAK :

Bu yorucu ve stresli sureci yönetmenin en doğru yöntemlerinden birisi de olumlu taraflarını düşünmektir.

Yeni bir ev,yeni bir hayat,yeni komsular,belki yeni bir is ve yepyeni başlangıçlar…

Taşınmak,yenilenmektir.

WhatsApp chat
Hemen Ara / Call Now