Nakliye Fiyatları

Nakliye Fiyatları

Nakliye Fiyatları

Türkiye – Avrupa hattında karayolu üzerinden verdiğimiz serviste nakliye fiyatları nakli olacak ürün veya eşyanın niteliğine,naklin gerçekleşeceği iki ülke ve bölgeler arasındaki mesafaye,ürün veya eşyanın hacim ve tonajına,mal bedeline,gümrük işlemlerine,gümrük ve nakil dışında verilmesi muhtemel depolama,ambalajlama,poliçe talebi gibi birçok ekstra servise bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Esasında nakliye fiyatlarını,nakil olacak ürünün ticari nitelikte mi olduğu,yoksa kullanılmış (2.el) ve literatürde ‘’zati eşya’’ olarak adlandırılan kişilerin ev eşyalarından mı ibaret olduğu kesin ayrımı yapılarak incelemek daha sağlıklı olacaktır.

TİCARİ ÜRÜNLERDE NAKLİYE FİYATLARI

Türkiye’den tedarik edilen,sıfır olarak bir baska deyisle yeni alınan her türlü ticari ürün,Avrupa Birliği topraklarında,alıcısının firma veya şahıs olması farketmeksizin,Türkiye’den çıkışı olan fatura bedelinin %20 sine tekabül eden tutarda KDV ücretine tabidir.Bu sebeple,Türkiye’den tedarik edilen ticari ürünlerde sadece nakliye fiyatını hesap ederek,bir maliyet hesabı oluşturulması yanlış olacaktir.

Türkiye Avrupa hattında ticari ürünlerin naklinde verdiğimiz serviste nakliye fiyatları minimum hacimde ürünler için euro 300.- den başlayıp,Avrupa’nın en uzak bölgesi,İskandinav ülkelerinde komple TIR a yüklenen ürünlerde,10.000.- euro yu bulan fiyatlara kadar ulaşabilmektedir.1-2 koliden ibaret minimum hacimde parça – parsiyel yükler için servis sağlayabildiğimiz gibi,TIR ın bütününe yüklenen yükler için de servis imkanımız vardır.

Burada önemli olan,nakli öngörülen ürün (ler) ün,her detayı dikkate alınarak,nakilden gümrüklemeye varan serviste,en makul ve mantıklı yol ve işleyiş ile hareket ederek,masraf toplamını minimum seviyede tutulacak bir hizmet ağı oluşturulabilmektir.

ZATİ EŞYALARDA NAKLİYE FİYATLARI

Kişilerin Türkiye’de kullanmış oldukları ev eşyaları ile kişisel kullanımlarına ait,2.el eşyalarının Avrupa Birliği topraklarına nakil fiyatları ile gümrük işlem ve mevzuatı,ticari ürünlerden farklıdır. Ticari ürünler Avrupa Birliği topraklarında,fatura üzerinde yazan mal bedelinin %20 si kadar KDV ücretlendirilmesine tabi tutulurken,ev eşyaları gerekli yasal şartların sağlanması durumunda,varış gümrüğünde KDV siz olarak işlem görürler,Ancak,eşyanın 2.el,yani kullanılmış olduğunu ispat edecek şekilde ticari ürünlere oranla çok daha detaylı bir gümrük mevzuatı ve işleyişi sözkonusudur.Bu sebeple,Türkiye’den Avrupa’ya nakli düşünülen ev eşyaları için,nakliye fiyatı dışında varış gümrüğünde KDV oluşmayacak gerekli şartların sağlanması,maliyet açısından son derece önemlidir.

Ev eşyaları için nakliye fiyatlarimiz m3 başına euro 80.- den başlayıp,Avrupa’nın en uzak bölgesi İskandinav ülkeleri için m3 başına euro 230.- a kadar çıkabilmektedir.

Ev eşyalarında,sağlıklı ve doğru bir maliyet hesabı yapılabilinmesi için,nakil dışında eşyanın Türkiye’de demontaj – paketleme,depolama ve varış ülkesinde eve çıkartılma – kurulum gibi ekstra servislere ihtiyaç duyulup duyulmayacağının da dikkate alınması gerekir.

Sevke konu her türlü zati eşyanın A dan Z ye tüm işlemlerinde,doğru yönlendirme ve iş akışı sağlamaktayız.

‘’Evden eve,gönülden gönüle’’ felsefesi ile,zati eşya taşımacılığında,öncü firma olmaya devam edeceğiz

WhatsApp chat
Hemen Ara / Call Now