Hollandaya Eşya Taşıma Fiyatı - Transakyel Taşımacılık

Hollandaya Eşya Taşıma Fiyatı

Hollandaya Eşya Taşıma Fiyatı

Hollandaya Eşya Taşıma Fiyatı

Evinizi mecburiyetler nedeniyle hollandaya eşya taşıma bir başka ülkeye taşıyacaksanız bu konunun ilden ile taşınmak gibi olmadığını göreceksiniz. Sizi bekleyen pek çok evrak, pek çok mevzuat ve harcamanız gereken zaman ve para olacak.

Öncelikle mevzuatlardan bahsedecek olursak herkesin hayatı boyunca bir kez olmak üzere eşyalarını başka bir ülkeye vergi ödemeden taşıma hakkı vardır. Bunun adı permi hakkıdır. Permi hakkının da kullanma şartları bulunur. Taşınacak kişinin geçerli bir sebebi olması şartı aranır ya da taşınılacak ülkenin vatandaşı olması gereklidir. Permi haklarını kullanan bireyler bir sonraki taşıma sırasında eşyaların vergilerinin ve gümrük masraflarının karşılanması sonrası eşyalarını taşıyabilirler.

 

 Almanya ve İsviçre’ye Taşınmak

Türkiye’den Almanya’ya taşınmak isteyen bireylerin nedenleri çoğunlukla iş ve evlilik olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı permi haklarını rahatlıkla kullanabilirler. Taşınma esnasında iyi bir firma ile anlaşmak çok önemlidir. Gidilecek olan mesafenin uzunluğu göze alındığında eşyalarınızın hasar görmemesi önemlidir.

Almanya gibi pek çok gurbetçi vatandaşımızın bulunduğu bir başka Avrupa ülkesi olan İsviçre içinde aynı şeyler geçerlidir. Türkiye’den İsviçre’ye taşınmak için gerekli olan prosedürler çok küçük farklarla da olsa neredeyse aynıdır. Bu taşınma işlerini yaparken mutlaka önce bir ev bulmanız ve kontrat yapmanız gerekecektir.

 

Yurt Dışına Taşınmak Ne Kadar Tutar?

Türkiye’den başka ülkeye taşınma fiyatları gidilecek bölgeye ve eşyalarınızın kapladığı alana göre değişecektir. Gidilecek olan bölgenin sizin bulunduğunuz yere olan uzaklığı eşyalarınızın kaplayacağı metre küpe göre hesaplanıp size ona göre bir fiyat çıkartılacaktır. Yurt dışına ev taşırken kapıdan kapıya ya da anahtar teslimi anlaşmalar yapabilirsiniz. Bu tip taşınmalarda çoğunlukla karayolu tercih edilse de fiyatın uygunluğuna göre tren yolu taşımacılığı da tercih edilebilir. Ama bu durumda karayoluna göre varış zamanı oldukça uzayacaktır.

Hemen Ara